Automatické číslování procesorů PIC

SQTP (serial quick turn programming) je funkce, umožňující přidělit každému procesoru unikátní číslo při nahrávání firmware. Obyčejně ji mívají jen profesionální programátory, ale podporuje ji i MPLAB IPE. MPLAB IPE se instaluje spolu s MPLAB X IDE a jako programátor lze použít i PICkit3. Podívejme se tedy, jak SQTP v MPLAB IPE funguje.

KiCAD na Raspberry Pi 2

Pod dojmem tohoto videa jsem se pokusil zprovoznit aktuální verzi KiCADu na Raspberry Pi. Postupoval jsem podle návodu a kompilaci jsem spustil přes noc. Paralelní kompilace (make -j 4) totiž skončila brzy chybovým hlášením, takže jsem kompiloval na jednom jádře (make).

Nové procesory Microchip

Občas se vyplatí nahlédnout na stránky firmy Microchip. Přišli s novým procesorem PIC16F18875, kterým lze nahradit PIC16F1937. PIC16F18855 zase nahrazuje PIC16F1936. Oproti původním mají lepší periferie, především: A/D vstupy na všech portech (kromě RE3-RESET) „Peripheral Pin Select“ (PPS) umožňuje přiřadit vstup i výstup periferie na libovolný port (konec externím multiplexerům) CRC generátor až 16 bitů (prozatím řeším…